فناوری موج خاور (فناموج) در یک نگاه

شرکت دانش بنیان فناوری موج خاور به عنوان یکی از پیشگامان حوزه های الکترونیک و مخابرات دیجیتال در کشور توسط گروهی از اساتید دانشگاه­های معتبر و محققان صنعت در سال 1377 تاسیس گردید. این شرکت از آغاز فعالیت با تکیه بر تخصص نیروهای توانمند خود در زمینه­ های طراحی، ساخت و تولید تجهیزات پیشرفته حوزه های برودکست و لینک های رادویی فعالیت داشته است.  بومی سازی تجهیزات مورد نیاز سازمان صدا و سیما در همکاری با جهاد خودکفایی آن سازمان، این شرکت را به بزرگترین تامین کننده حوزه‌های سیگنال رسانی و فرستنده های تلویزیونی پخش دیجیتال  تبدیل نموده است. یکی از بزرگترین مزیت­های رقابتی شرکت ارایه راهکارهای صنعتی در کنار محصولات تولیدی بسته به نیازهای مشتری می­ باشد. پروژه­ های ملی شاخص این شرکت شامل طراحی و تولید 7000 سیستم فرستنده تلویزیونی، مدولاتورها و تقویت کننده های آپ لینکهای ماهواره ای، لینکهای مایکروویو پرتابل جهت ارسال صدا و تصویر دیجیتال زنده و طراحی و تولید لینکهای مایکروویو رادیویی در طیف فرکانس­های 5 تا 38 گیگاهرتز  برای سازمان صدا و سیما و اپراتورهای تلفن همراه می ­باشد.

در حال حاضر طیف گسترده ای از محصولات برای مشتریان بخش خصوصی و دولتی نظیر رادیوهای IP در باندهای مختلف، انواع انکودر، DMNG و سامانه جامع مانیتورینگ تجهیزات و محیطهای صنعتی در حال گذراندن تستهای نهایی خود بوده و به زودی به بازار عرضه خواهند شد.

 

مزیت های رقابتی شرکت عبارتند از:

  1. دپارتمان تحقیق و توسعه شامل اساتید با تجربه و دانشجویان نخبه دانشگاه­های شاخص داخلی و خارجی
  2. بیش از بیست هزار متر مربع فضا برای تولید محصولات در تیراژ بالا، دارای مدرن ترین تجهیزات تولید، تست وکنترل کیفیت در شهر تهران
  3. دارای توان مالی و فنی بالا جهت انجام پروژه­های مختلف در مقیاس ملی و بین المللی
  4. طیف وسیعی از تامین کنندگان داخلی و خارجی تجهیزات در حوزه­های مختلف